Horarios deportivos

BMX
Jueves 8
16:30
Check-in
17:00
Practice -Cancelado-
World Cup Skateboarding
Jueves 8
18:00
Open Session - Cancelado-
BMX
Viernes 9
11:00
Check-in
11:30
Junior Training
12:30
Master Women Training
13:30
Master Men Taining
15:00
Master Men Warm Up
15:30
Master Men Qualifiers
18:30
Master Women Warm Up
19:15
Master Women Qualifiers
20:15
Pro Training
World Cup Skateboarding
Viernes 9
11:30
Check in & Warm up
12:00
Miniramp Open Practice (registered & invited only)
15:00
Open Street Men Qualifiers
Graffiti
Viernes 9
12:00
Graffiti Work In Progress and Exhibition
16:00
Family Workshop
4 Elementos Street Battle
Viernes 9
16:30
Kids Workshop (2ª planta Hotel Bahía)
18:00
Junior Workshop (2ª planta Hotel Bahía)
FMB Gold Event
Viernes 9
18:15
Best Trick Practice
19:30
Warm Up
BMX Flatland
Viernes 9
17:45
Amateurs Open Qualifiers
FIBA 3x3
Viernes 9
16:00
Kids Contest en el Colegio Santiago Apóstol
10:30
CANCELADO | 3X3 Kids Contest (Golden/Maccabi)
10:40
CANCELADO | 3X3 Kids Contest (Toci´s/Celta)
10:50
CANCELADO | 3X3 Kids Contest (Escuadrón/AC Calor)
11:00
CANCELADO | 3X3 Kids Contest (Sex Bombs/Novobasket)
20:00
CANCELADO | 3X3 Kids Contest (Semifinal 2/2)
20:10
CANCELADO | 3X3 Kids Contest (Final)
Red Bull Street Style
Viernes 9
19:00
Workshops
BMX
Sábado 10
11:00
Junior Warm Up
11:30
Junior Finals
12:30
Master Women Finals
13:30
Master Men Finals
14:30
Master and Junior Awards Ceremony
15:30
Pro Park Warm Up
16:00
Pro Park Qualifiers
18:30
Pro Street Warm Up
19:00
Pro Street Qualifiers
World Cup Skateboarding
Sábado 10
11:00
Practice
11:00
Miniramp Practice
12:00
Women Street Qualifiers
13:30
Men Street Semifinal
17:30
Miniramp Qualifiers
Graffiti
Sábado 10
11:00
Family Workshop
11:00
Graffiti Work In Progress and Exhibition
4 Elementos Street Battle
Sábado 10
10:00
Kids Workshop (2ª planta Hotel Bahía)
16:30
Breaking Filters
19:30
Free Expression Cyphers Filters
20:00
Breaking Eight Finals
FMB Gold Event
Sábado 10
17:45
Warm Up
18:30
Qualifiers
20:15
Best Trick Practice
BMX Flatland
Sábado 10
17:45
Open Amateur Finals
19:45
Open Pro Qualifiers
FIBA 3x3
Sábado 10
13:20
Warm Up Welcome & Presentation
13:25
Game 1 - Junior (VIGO RAPTORS vs MILK CHOCOLATE)
13:50
Game 1 - Senior (CB VIGO vs 70 SEXYS)
14:15
Game 2 - Junior (PIONERS vs TUI BASKET)
14:40
Game 2 - Senior (HABER STUDIAO vs 3x3 MURCIA)
19:20
Game 8 - Junior (winners 1st round)
19:45
Game 8 - Senior (NORTE PENINSULAR vs BALONCESTO GIJON 3X3)
Red Bull Street Style
Sábado 10
12:00
Warm Up Welcome & Presentation
19:00
Eliminatory
BMX
Domingo 11
11:00
Pro Warm Up
16:00
Pro Street Warm Up
16:30
Pro Street Finals
18:00
Pro Park Warm Up
18:30
Pro Park Finals
20:00
Pro Awards Ceremony
World Cup Skateboarding
Domingo 11
11:00
Tuning Ramps
12:00
Women Street Final Practice
13:00
Women Street Final
15:30
Men Street Final Practice
16:30
Men Street Final
17:45
Best Trick Street
18:30
Miniramp Final
19:15
Best Trick Miniramp
20:00
Awards Ceremony
Graffiti
Domingo 11
11:00
Family Workshop
11:00
Graffiti Exhibition
4 Elementos Street Battle
Domingo 11
11:00
Kids Workshop
16:30
Free Expression Cyphers Filters
17:00
KL Making Dancers Show
17:30
Breaking Quarter-finals
18:00
Free Expression Cyphers
19:00
Power Moves Competition Flares
20:00
Breaking Semifinals
20:45
Judges Show
21:30
Finals (O Marisquiño Vol.12)
FMB Gold Event
Domingo 11
11:30
Qualifiers - Group 03
17:15
Warm Up
18:45
Finals -Canceladas por viento-
19:30
Awards Ceremony
20:15
Best Trick Contest
20:45
Best Trick Awards Ceremony
BMX Flatland
Domingo 11
17:45
Open Pro Finals
19:30
Awards Ceremony
MTB Downtown
Domingo 11
10:00
Warm Up Round
11:00
Warm Up Round
12:00
Warm Up Round
13:00
Warm Up Round
16:00
Race
17:00
18:30
Awards Ceremony
FIBA 3x3
Domingo 11
11:00
Warm Up Welcome & Presentation
11:15
Junior 3rd & 4rd Position (VIGO RAPTORS vs MIKE ASOMA)
11:40
Senior Quarters 1 (70 SEXYS VS 3X3 MURICA)
12:05
Junior Final (PIONERS vs LOS MONCHITOS)
12:35
Senior Quarters 2 (PISTA ROJA vs NO SPAIN NO GAIN)
14:30
Senior Final
14:50
Awards Ceremony
Red Bull Street Style
Domingo 11
12:00
Warm Up Welcome & Presentation
16:00
Men Quarter-finals
16:30
Women Semifinals
16:45
Men Semifinals
17:00
Women Finals
17:10
Men Finals
17:20
Awards Ceremony

Programación musical

VER PROGRAMACIÓN MUSICAL

Mapa de zonas

Mapa de zonas 2019